RTÜK'te büyük kavga; Toplantıyı güvenlik bastı

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) toplantısı dün büyük bir kavgaya sahne oldu. AKP'li üyeler ile haklarında uyarı cezası verilen CHP'li üyeler arasında başlayan tartışma büyüdü. AKP'lilerin isteği ile RTÜK'ün güvenlik personeli toplantıya girdi. CHP'li üyeler dışarı çıkarılmak istendi ancak üyeler güvenlik personelinin kendilerine müdahalesine izin vermedi.

Konu ile ilgili konuşan Ali Öztunç, kendilerine uyarı cezası veren diğer üyelerle bu sebeple tartışmaya girdiklerini ve tartışmanın büyüdüğünü söyledi. Güvenlik personelinin RTÜK kanuna aykırı bir şekilde toplantı odasına alındığını belirtti. “Kanuna göre üyeler dışında toplantı odasına hiç kimse giremez ama AKP'li üyeler bu maddeyi ihlal etti. Biz de mücadele ettik ve güvenliğe izin vermedik.” diyen Öztunç olayın yargıya intikal edeceğini söyledi.

Telefon : 0 (312) 232 36 96
Mail : info@alptuggrup.com
Fax : 0312 346 41 11
Insan Kaynaklari : ik@alptuggrup.com

Bu sitenin tüm hakları saklıdır. Site içerisindeki resimler, yazılar kaynak gösterilse dahi, izin alınmadan başka sitelere, ticari yayınlara aktarılamaz, kopyalanamaz, internet ortamında ya da başka biçimde alenileştirilemez, basılıp çoğaltılamaz. © 2018 Öz Alptuğ Güvenlik.